Tepelná čerpadla Fujitsu NEORÉ

Tepelná čerpadla Fujitsu Neoré

Proč si vybrat naše tepelná čerpadla?

1. Vysoká účinnost je zajištěna i při minimální spotřebě elektřiny.

2. Čerpadlo je schopno pracovat na plný výkon při venkovních teplotách od -20°C do +35°C.

3. Jsou vhodná pro celoroční provoz.

4. Pro jejich tichý chod. Maximální hlučnost vnitřní jednotky činí 42 db/1m, u venkovní jednotky pak 39 db/5m.Jednoznačná
finanční
úspora.

Nízké náklady, vysoká úspora!

Tepelné čerpadlo Fujitsu Neoré dosahuje vysoké účinnosti, a to i při nízkých teplotách pod bodem mrazu.

Velkou předností je přítomnost dvoustupňového rotačního vačkového kompresoru, u něhož lze oproti běžným kompresorům lépe a ve větším rozsahu regulovat otáčky a výkon. Díky tomu se zvyšuje účinnost a zároveň dochází ke snižování spotřeby elektrické energie.

Dvojrotační kompresor přispívá k delší životnosti tepelného čerpadla.

Split konstrukce, kdy je tepelné čerpadlo Fujitsu Neoré tvořeno venkovní a vnitřní jednotkou, umožňuje jeho celoroční provoz. Ani při nízkých teplotách pod bodem mrazu nedochází k namrzání proudícího chladiva.

Vnitřní jednotka čerpadla má tichý chod. Díky malým rozměrům ji lze instalovat do jakéhokoliv prostoru.

Ovládání tepelného čerpadla probíhá jednoduše díky přítomnosti dotykového displeje. Ten umožňuje kromě ovládání a regulace také diagnostiku zařízení.

 

Fujitsu Neore

Jak čerpadlo funguje?

Jedná se o split tepelné čerpadlo vzduch-voda. Pracuje v několika fázích:

  • Vypařování. Chladivo, které koluje v zařízení, odebírá ze vzduchu teplo a dochází tak k jeho odpařování, kdy se mění na plyn.
  • Komprese. Ohřátý plyn je kompresorem typu Scroll nebo Twin Rotary stlačen o několik stupňů. Vzniká vyšší tlak, při němž dochází ke zvýšení teploty. Výhodou tepelného čerpadla Fujitsu Neoré je to, že v jeho případě dochází k přímému vstřikování chladiva do kompresoru, díky čemuž je zajištěn potřebný výkon i při nižších venkovních teplotách.
  • Kondenzace.  Zahřáté chladivo předává svoje teplo vodě, následně se ochladí a kondenzuje. Ochlazená voda pak putuje zpět. Chladivo se vrací do výměníku, kde se celý proces opakuje.

Průměrné náklady na energie v celé domácnosti za rok

Hodnoty jsou kalkulovány v České republice a jsou jen pro ilustrační potřebu. Hodnoty se můžou měnit v závislosti na instalaci, umístění a provozních podmínkách.


Vnější jednotka

Vnější jednotka čerpadla používá invertní technologii odběru nízkoteplotní energie venkovního vzduchu. Hnacím motorem jednotky je kompresor s vysokou účinností typu twin rotary či scroll, který je charakteristický frekvenčním řízením otáček.

Vnitřní jednotka

Vnitřní jednotka si získá každého zákazníka díky nízké hlučnosti a malým rozměrům, které ji umožňují instalovat na kterémkoliv místě. Jednotka zahrnuje hydraulický okruh s nerezovým deskovým výměníkem, třícestným ventilem pro ohřev teplé užitkové vody, manometrem, spínačem průtoku, expanzní nádobou, elektrokotlem, oběhovým čerpadlem a pojišťovacím ventilem.


Vysoké COP

U modelu s vysokým výkonem 11,2 kW, venkovní teplotě 7°C a teplotě topení 35°C můžeme dosáhnout topný faktor (COP) až 4,46.

PORAĎTE SE S ODBORNÍKEM

Radek Suchomel

Radek Suchomel

+420 608 500 150

Zeptejte se prodejce

Jméno:

E-mail: